Teď se na mě podívej! → 4. Kapitola

19. srpna 2011 v 16:00 | Just Caroline* |  Teď se na mě podívej!

Celia měla včera pravdu, neměla otce ještě víc dráždit. Ta párty zprvu vypadala naprosto neškodně. Frank odešel do práce v osm a kolem deváté se začali ve dveřích objevovat první návštěvníci. Tančilo se, pilo se a osob bylo víc než dost, jen jedna scházela - Jeremy. Někdy okolo půl jedenácté vešel na plně rozjetý večírek i Frank, kterému odpadlo jedno z jeho nočních jednání. Okamžitě, jak bylo jeho dobrým zvykem, úplně všechny vyhodil, donutil Katherine uklidit celý dům po neposedných radovánkách a druhý den vlastnoručně dohlížel, že dojela na letiště a trval na tom, že ji doprovodí až ke vstupu do letadla. Svoje slovo splnil. Bohužel.

První kapitola >><<
Ostatní kapitoly >><<


ČTYŘI


Boeing 301i od společnosti ČSAD se před necelou hodinou na letišti Ruzyně vznesl do výšky. Směr Itálie.
,,Všechno v pořádku, madam?" Oslovil Katherine jeden z pracujících v letounu o dvacet minut později. Konečně přestali vstoupat a letěli ve vodorovné poloze.
,,Ano, děkuju. Za jak dlouho se bude podávat pití?"
,,Za pár minut, řeknu, ať sem ihned někoho pošlou."
,,Děkuji vám." Odpověděla stevardovi a opět si pustila do sluchátek remix Fireflies od DJ Mebbe. Pohupovala si dlouhými podpatky do rytmu hudby a snažila se alespoň nebrat na vědomí skutečnost, že opravdu odjíždí pryč. Celia měla včera pravdu, neměla otce ještě víc dráždit. Ta párty zprvu vypadala naprosto neškodně. Frank odešel do práce v osm a kolem deváté se začali ve dveřích objevovat první návštěvníci. Tančilo se, pilo se a osob bylo víc než dost, jen jedna scházela - Jeremy. Někdy okolo půl jedenácté vešel na plně rozjetý večírek i Frank, kterému odpadlo jedno z jeho nočních jednání. Okamžitě, jak bylo jeho dobrým zvykem, úplně všechny vyhodil, donutil Katherine uklidit celý dům po neposedných radovánkách a druhý den vlastnoručně dohlížel, že dojela na letiště a trval na tom, že ji doprovodí až ke vstupu do letadla. Svoje slovo splnil. Bohužel.
,,Tak co to bude, slečno?" Navázal kontakt tentýž Stevard a před sebou tlačil pojízdný vozík s nápoji.
,,Dám si moccacino, prosím."
,,Jistě." Muž v uniformě jí podal už připravený hrneček s kávou a pokračoval dál. Naproti Katherine sedí pár mladých lidí. Mladík vypadá sympaticky a pohotově, zatímco dívka bojuje s nadváhou, má na sobě nevkusnou halenku, vhodnou pro starší generace nad sedmdesát let, dlouhou hnědou sukni ke kolenům a nehezky udělané oční stíny s rozmazanou řasenkou. Katherine proti ní vypadala jako bohyně krásy Afrodita - to tedy vypadala odjakživa, všude a nikdo nepochyboval, že nikdy nepozná skutečnou konkurenci - ale tady má tom příkladě to bylo přesně vidět. Chlapec v proužkovaném tričku nejspíš proto stále pokukoval po Katherine, zatímco své přítelkyni se skoro vůbec nevěnoval, není divu.
Katherine se opět položila do svých myšlenek. Její plán byl prostý a jednoduchý. Nezůstane v Itálii déle než čtrnáct dní. Dokáže Frankovi a všem, co o ní pochybují, že také dokáže být nějakou dobu spořádaná holčička. Až se vrátí, samozřejmě bude jako dřív. Brala to jako skvělý výlet, při kterém se opálí, pozná matku a prohlédne si šikmou věž v Pise. Stačí jen vypadat v očích matky jako hodná, Katherine Walkerová.
,,Hele, neznáme se odněkud?" Vytrhne dívku z myšlenek mladík sedící naproti ní. Jeho slečnu zahlédne, jak právě zachází na jeden ze záchodků na druhém konci chodby mezi sedadly.
A vida, jak jsou ti chlapi nevěrní. ,,Na to, jak dlouho po mě koukáš a jak málo máme času, než se tvoje holka vrátí, bych čekala originálnější větu pro oslovení." Odbyla ho Karherine se známým sebevědomím v hlase.
,,Něco jako - prostě se mi líbíš - by stačilo? Dala bys mi číslo? Zavolal bych hned, jak bych se zbavil Dany. Mimochodem, jsem Jakub."
A hle, jak rychle pochopil pointu. ,,Bohužel klukům na potkání své číslo nedávám." Teda dávám, ale teď zrovna začínám být hodná holka. ,,A já jsem Katherine."
,,Na potkání? A co takhle se potkat ještě jednou, třeba zítra v jakoukoli hodinu a na jakémkoli místě chceš?"
,,Ne, ale díky za nabídku a dám ti radu, věnuj se tý svojí baculce nebo jí nech a pak si na mě sežeň číslo? Platí?"
V uličce se objevila ona slečna. ,,Děje se něco, Kubo?"
,,Ne, jen jsme řešili jestli je lepší Espreso nebo Moccacino nebo taky ne zrovna tohle téma..." Utrousila Katherine.
Dívka ji ignorovala. ,,Ty záchodky jsou totálně přecpaný. Bych se na to vykašlala. Fronta je až ven a..."
Katherine si zandá sluchátka do uší a přepne si na song Bounce. Jediné, na co teď nemá náladu jsou kluci - a výjimkou Jeremyho, samozřejmě - a vybavování se na téma toalety s někým, jako byla tahle slečna.
O půl hodinu později už konečně letadlo přistane na Zemi. Katherine ignoruje ještě jeden pokus o řeč nějakého Itala a posune se k místnosti se zavazadly. Ani trochu ji nepřekvapí, když jí další mladík nabídne pomoc s kufrem. Stáhne si svou bílou minisukni ještě trochu dolů, aby ji zakryla aspoň celý zadeček, a lhostejným hlasem souhlasí. ,,Tak fajn." Stejně bych to přece netahala sama.


O necelých tisíc kilometrů dále Eric Smith nesměle zaklepal na dveře pokoje své sestry. Lhostejně zasune ruce do vytahaných tepláků značky Nike, které měl v šatníku snad od doby, kdy mu bylo třináct. Na klasické zavolání ,,dále´´ nikdy nečekal. Jak předpokládal, Rose Smithovou najde na posteli, jak bez zájmu pozoruje dění jedné z rušných ulic Terraciny. Nikdy nevěřil, že se lidé mění. Zastával názor, že když se narodíte ošklivý, časem z vás model nebude a pokud budete v životě zlý nebo cyničtí, můžete to mírně potlačit, ale nikdy nebudete hodní a citlivý. Při pohledu na jeho sestru, která už patrně nevěděla, co s životem, přemýšlel, že by měl své životní hodnoty přehodnotit. Ještě před půl rokem, byla Rose nejveselejší, nejmilejší a jedno z nejoblíbenějších děvčat široko daleko. Teď by se dal říct pravý opak. Kdyby nebylo Silvestru a té zatracené oslavy, jeho sestra by byla stále jeho sestra.
,,Můžu dál?´´ Prostrčil zvědavě hlavu dveřmi.
,,Jestli po tom toužíš.´´ Rose našel přímo v poloze, v jaké předpokládal. Jako dneska ráno, včera, před týdnem i před měsícem… ,,Všechno v pohodě?´´
,,Vypadám na to?´´ Otřela si své rozmazané oči, ještě od včerejšího líčení, kdy ji konečně, po dlouhém přemlouvání, vytáhl jako mladší bratr do kina. ,,Upřímně, Ericu, nejsem vůbec v pohodě. Za chvíli začíná škola, to není dobrý.´´
,,O tom jsem s tebou chtěl právě mluvit.´´ Zkoumavě se na ní zahleděl. Bývala tak hezká, vždycky si říkal, že kdyby nebyla jeho sestra, dal by cokoli, aby takovou holku měl. Teď se díval na ty roztřepené, krátké vlasy a smutný pohled a zamyslel se, jestli ještě někdy uvidí na té tváři úsměv bývalé Rose Smithové. ,,Navždy máš v plánu se tady schovávat před světem? Co takhle vylézt ze svého stínu a zase překročit práh domu a pak školy jako dřív? Už je to půl roku, Rose. A teď začíná novej rok. Nejlepší příležitost k tomu, ukázat lidem, že pořád jsi to ty, ne? Nikdo se neohlíží na minulost, důležitý je, žít přítomností, neříkala si mi to náhodou, když sem měl svoje…no…divný období, řekněme?´´ Eric o svém ,,divném období´´ se sestrou potom, co konečně skončilo nikdy nemluvil. Jen si vzpomněl, jak se nechal přebarvit na černo a scházel se s partičkou emařů, co kouřili trávu a měli to dočinění s drogami. Eric k nim bez omylu patřil. Sklouznul k tomu tehdy, když se jeho rodiče rozváděli. Přišlo mu, že se mu svět zhroutí na hlavu. Tenkrát ho ale ze všech problémů vytáhla Rose, byla pro něho jedinou opravdovou oporou a on s tím vším dokázal přestat a přenést se přes to. Teď cítil, že by měl své sestře také nějak pomoci, ale neměl tušení, jak na to.
,,Jenže to je něco jinýho. Prostě už se nehodlám vracet k tomu, co se stalo.´´
,,Takže necháš Angelinu prostě vyhrát?´´ Angelina McRyanová byla královna školy Sv. Edwarda a také bývalá Rosina nejlepší kamarádka, do Silvestra samozřejmě. Eric měl pocit, že všechno zlé začalo přesně ten osudný den, 31. prosince.
,,Ne, Angela už vyhrála.´´ Odsekla Rose. Jediné téma, o kterém se teď neměla náladu bavit, byla Angela McRyanová a její chování, i když to bratr myslel nejspíš dobře. Ale musí zkrátka pochopit, že ta skvělá léta jejího života nahradily ty horší časy, jako se střídá slunečno a zataženo.
Eric vedle ní usedl na postel, která se pod váhou jich obou prudce zhoupla. Usoudil, že bude lepší změnit téma. ,,Docela mě zaskočil ten táta.´´ Usoudil. ,,Vůbec by mě nenapadlo, že s někým randí. Natož, že nám jí už plánuje představit. Jak vážný myslíš, že to bude?´´
,,Každopádně doufám, že moc ne. Je to samo o sobě divná představa. Pořád čekám, kdy se u dveří objeví máma s taškami, že se vrací.´´
,,Asi tak.´´ Eric se natáhl vedle sestry a podíval se z okna. Davy lidí se ženou ulicí, auta na sebe troubí, zkrátka každý někam pospíchá. A chlapce právě teď napadlo, že život by se neměl odehrávat jen ve spěchu, protože tím rychleji uteče. Jediné co teď chtěl bylo, vrátit se tak o rok nazpátek. Vzpomněl si, jak byla tenkrát jeho rodina ještě pohromadě, Rose byla ta pravá Rose a on si přál, aby mu nebylo patnáct, ale dvacet!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 merry-day merry-day | Web | 19. srpna 2011 v 20:21 | Reagovat

ahoooj...mas super blog nechtela bys sprátelit??

2 Dajounka Dajounka | Web | 19. srpna 2011 v 20:44 | Reagovat

obdivuji jak to tak umis napsat!:)

3 *_Martíí_* *_Martíí_* | Web | 19. srpna 2011 v 22:39 | Reagovat

Ahojky SB důležitá zpráva u mě na blogu!

4 Flixie Flixie | Web | 20. srpna 2011 v 13:52 | Reagovat

nice work ;) :-D

5 Paulie* Paulie* | Web | 20. srpna 2011 v 14:42 | Reagovat

to je slohovka :DD

6 Tesů Tesů | Web | 20. srpna 2011 v 14:55 | Reagovat

prostě super... :)) těším se na další díl... jako vždy... :))
a jak se vlastně máš? :))

7 Meave* Meave* | Web | 20. srpna 2011 v 19:32 | Reagovat

Úžasně napsané. :) Těším se na další díl.

8 Hančéé Hančéé | Web | 20. srpna 2011 v 21:07 | Reagovat

Supéér..chci další díl ;)) !

9 Ta nejhloupější (13let ) Ta nejhloupější (13let ) | E-mail | Web | 20. srpna 2011 v 21:34 | Reagovat

Až se vrátíš, napiš :-)

10 Ola* Ola* | Web | 21. srpna 2011 v 12:49 | Reagovat

krásné :) jinak už jsem dom ze soustředka :P

11 Luc_inka ♥ Luc_inka ♥ | Web | 21. srpna 2011 v 14:58 | Reagovat

Teda to je slohovka ;D Hezkej blog :)♥

12 Déňa Déňa | Web | 21. srpna 2011 v 19:00 | Reagovat

Tééda,čumim :) Krásně píšeš,já bych to asi nedokázala i když už jsem se o to pokoušela. :)

13 Paulie* Paulie* | Web | 21. srpna 2011 v 19:40 | Reagovat

díky;)

14 _Collorky_ Tvoje SB ♥ _Collorky_ Tvoje SB ♥ | Web | 21. srpna 2011 v 21:07 | Reagovat

:))

15 Denie* Denie* | Web | 21. srpna 2011 v 22:22 | Reagovat

Ďakujem:)

16 Color Princess Color Princess | Web | 22. srpna 2011 v 13:14 | Reagovat

čau Sbčko prosím hlásni pro mě tady http://missmass.blog.cz/1108/2-kolo-sonb#komentar93002741 je to důžité

17 MISIS WAFFLESOVÁ . MISIS WAFFLESOVÁ . | Web | 25. srpna 2011 v 22:15 | Reagovat

úžasné ♥

18 Gabby Gabby | Web | 29. srpna 2011 v 20:57 | Reagovat

Je to moc pěkné..ostatně, jako vždy ;) :) Doufám, že bude další díl ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama